آوازهای شیطان و عشق(3)

خدا عشق رو تو کالبد انسان قرار داد که راهی باشه برا رسیدن به خودش عشق وقتی عشق می شه که از روی شناخت باشه. یه مثال بزنم که مطلب خوب جا بیفته.

یه آدم کثیف و نامرتب رو تصور کنین که تو خیابونا داره آشغال جمع می کنه وقتی که نزدیکش می ری از بوی بدش جرأت نمی کنی بهش نزدیک بشی حالا به نظرت آدم می تونه به همچین کسی دل ببنده و دلشو به اون خوش کنه؟ حالا نمی گم عاشقش بشه.

مسلما کسی حاضر نمیشه به چنین شخصی نگاه کنه مگر اینکه خودش کثیف تر یا در همون حد باشه.

همین خودش یه نوع شناخته که باعث می شه انسان از یه کسی یا یه چیزی خوشش بیاد و بهش دل ببنده و بعدش یواش یواش دلبستگیش زیادتر بشه و به مرور عاشق بشه. یا از یه شخص بدش بیاد و متنفر بشه و ازش دوری کنه.

پس یه عامل عشق شناخته. حالا شما خودتون بگین وقتی اون پسره تو پارک دختره رو دیده ازش شناخت داشته که عاشقش بشه؟ اصلا با یه نگاه آدم می تونه عاشق بشه؟

خوب معلومه که نه. ممکنه یه وقت با یه نگاه آدم از یه کسی خوشش بیاد ولی عشق نه. همینجاست که شیطون میاد وسط و آدمو به بیراهه می کشونه اینکه بخاطر چیزی که دیده خوشش بیاد از طرف دلش هوس داشتنشو بکنه و باهاش رابطه بندازه و ... این هوسه نه عشق باید مواظب بود.

آدم باید طرف مقابلشو بشناسه، کمالاتشو ببینه، نقایص و معایبش رو درک کنه اونوقت عاشق بشه. البته اینم بگم که شخص عاشق نقایص معشوقشو نمی بینه. هرچی هم بهش بگن باور نمی کنه. درست مثل جریانی که همسر شهید چمران نقل می کنه که چون یه مقدار این پست طولانی شده تو پست بعدی براتون نقلش می کنم.

خلاصه نباید عشق رو با هوس اشتباه بگیریم.

/ 1 نظر / 13 بازدید
گروه اينترنتي آلفا

عضويت در جذابترين گروه اينترنتي ايران همراه با جايزه نقدي براي اعضا http://alpha20.mihanblog.com/extrapage/hadiehshop